Przyrost ładowarek finwire (finwire_ev_infrastructure_growth) za koniec października 2026 r.: 15,5%. Źródło: finwire.pl, https://finwire.pl/mapa-ladowarek
Mapa ładowarek samochodów elektrycznych
Mapa Urzędu Dozoru Technicznego obejmuje ładowarki aut elektrycznych w 5 973 czynnych lokalizacjach (stan na 06.11.2026). Moc co najmniej 50 kW ma 48,8% z nich (2 916), a ultraszybkie ładowarki od 150 kW stoją w 742 miejscach. Kolor punktu na mapie oznacza moc, a kliknięcie otwiera kartę z adresem, operatorem, złączami i cennikiem.
Filtry pokazują ładowarki wolne teraz, bezpłatne, wybranej sieci albo ze złączem CCS, CHAdeMO lub Typ 2. Link do widoku z otwartą kartą lokalizacji można skopiować i wysłać.
Gdzie jest najbliższa ładowarka?
Mapa pokazuje 5 973 czynnych lokalizacji ładowania z ewidencji UDT w kolorach według mocy najmocniejszego punktu: od zwykłych ładowarek prądu przemiennego (AC) do 22 kW po ultraszybkie od 150 kW. Zielona obwódka oznacza wolny punkt według odczytu z ostatnich 2 godzin. Po wpisaniu adresu albo udostępnieniu położenia pokazujemy najbliższą lokalizację w każdej klasie mocy z odległością w linii prostej.
Czym różnią się ładowarki 22, 50 i 150 kW?
44,4% lokalizacji ładowania w Polsce to zwykłe ładowarki do 22 kW, zasilane prądem przemiennym (AC). Szybkie ładowanie prądem stałym (DC) od 50 kW ma 48,8% lokalizacji, a ultraszybkie od 150 kW 12,4%. Progi klas pochodzą z unijnego rozporządzenia AFIR o infrastrukturze paliw alternatywnych.
Najechanie albo dotknięcie paska pokazuje liczbę lokalizacji w klasie mocy, kliknięcie zostawia na mapie tylko tę klasę.
| Klasa | Co to znaczy | Lokalizacje | Udział |
|---|---|---|---|
| do 22 kW | punkt ładowania o normalnej mocy, do 22 kW (AFIR, art. 2 pkt 37); w praktyce prąd przemienny (AC) | 2 654 | 44,4% |
| 23-49 kW | punkt o dużej mocy, powyżej 22 kW (AFIR, art. 2 pkt 31): szybki AC albo wolny prąd stały (DC) poniżej 50 kW | 200 | 3,3% |
| 50-149 kW | szybkie ładowanie prądem stałym, od 50 do 150 kW (AFIR, załącznik III) | 2 174 | 36,4% |
| 150-349 kW | ultraszybkie ładowanie prądem stałym, poziom 1: od 150 do 350 kW (AFIR, załącznik III) | 579 | 9,7% |
| od 350 kW | ultraszybkie ładowanie prądem stałym, poziom 2: co najmniej 350 kW (AFIR, załącznik III) | 163 | 2,7% |
| moc nieznana | operator nie przekazał do ewidencji mocy punktów | 203 | 3,4% |
Moc to górna granica: auto ładuje się tak szybko, jak pozwala jego akumulator i ładowarka pokładowa. Progi klas: rozporządzenie (UE) 2023/1804 (AFIR), art. 2 i załącznik III.
Jak rośnie infrastruktura ładowania?
Na koniec października 2026 r. w ewidencji Urzędu Dozoru Technicznego było 16 538 punktów ładowania w 6 677 lokalizacjach, o 15,5% więcej niż rok wcześniej i 12,7 razy więcej niż na koniec grudnia 2019 r. Najwięcej punktów przybyło w maju 2025 r.: +877.
Od stycznia do końca października 2026 r. przybyło +1 608 punktów ładowania. W tym samym okresie 2025 r.: +3 718.
- Punkty ładowania
- Stacje
- Lokalizacje
| Miesiąc | Punkty | Stacje | Lokalizacje | ||
|---|---|---|---|---|---|
| Koniec grudnia 2019 r. | 1 307 | 606 | 503 | ||
| Koniec stycznia 2020 r. | 1 393 | 652 | 548 | +86 | |
| Koniec lutego 2020 r. | 1 522 | 705 | 596 | +129 | |
| Koniec marca 2020 r. | 1 558 | 722 | 609 | +36 | |
| Koniec kwietnia 2020 r. | 1 677 | 782 | 663 | +119 | |
| Koniec maja 2020 r. | 1 577 | 736 | 618 | -100 | |
| Koniec czerwca 2020 r. | 1 606 | 738 | 635 | +29 | |
| Koniec lipca 2020 r. | 1 723 | 813 | 647 | +117 | |
| Koniec sierpnia 2020 r. | 1 672 | 799 | 639 | -51 | |
| Koniec września 2020 r. | 1 693 | 847 | 689 | +21 | |
| Koniec października 2020 r. | 1 764 | 891 | 714 | +71 | |
| Koniec listopada 2020 r. | 1 813 | 903 | 737 | +49 | |
| Koniec grudnia 2020 r. | 1 803 | 898 | 737 | -10 | +37,9% |
| Koniec stycznia 2021 r. | 1 922 | 970 | 789 | +119 | +38,0% |
| Koniec lutego 2021 r. | 2 280 | 947 | 947 | +358 | +49,8% |
| Koniec marca 2021 r. | 2 566 | 1 310 | 1 079 | +286 | +64,7% |
| Koniec kwietnia 2021 r. | 2 745 | 1 424 | 1 162 | +179 | +63,7% |
| Koniec maja 2021 r. | 2 811 | 1 474 | 1 194 | +66 | +78,2% |
| Koniec czerwca 2021 r. | 2 965 | 1 551 | 1 251 | +154 | +84,6% |
| Koniec lipca 2021 r. | 2 985 | 1 559 | 1 274 | +20 | +73,2% |
| Koniec sierpnia 2021 r. | 3 122 | 1 643 | 1 338 | +137 | +86,7% |
| Koniec września 2021 r. | 3 258 | 1 717 | 1 398 | +136 | +92,4% |
| Koniec października 2021 r. | 3 324 | 1 756 | 1 427 | +66 | +88,4% |
| Koniec listopada 2021 r. | 3 277 | 1 728 | 1 421 | -47 | +80,8% |
| Koniec grudnia 2021 r. | 3 582 | 1 883 | 1 537 | +305 | +98,7% |
| Koniec stycznia 2022 r. | 3 632 | 1 931 | 1 573 | +50 | +89,0% |
| Koniec lutego 2022 r. | 3 680 | 1 962 | 1 595 | +48 | +61,4% |
| Koniec marca 2022 r. | 3 807 | 2 027 | 1 646 | +127 | +48,4% |
| Koniec kwietnia 2022 r. | 3 838 | 2 051 | 1 621 | +31 | +39,8% |
| Koniec maja 2022 r. | 3 744 | 1 966 | 1 618 | -94 | +33,2% |
| Koniec czerwca 2022 r. | 3 874 | 2 031 | 1 682 | +130 | +30,7% |
| Koniec lipca 2022 r. | 3 385 | 1 809 | 1 491 | -489 | +13,4% |
| Koniec sierpnia 2022 r. | 4 119 | 2 173 | 1 759 | +734 | +31,9% |
| Koniec września 2022 r. | 4 359 | 2 278 | 1 821 | +240 | +33,8% |
| Koniec października 2022 r. | 4 442 | 2 327 | 1 857 | +83 | +33,6% |
| Koniec listopada 2022 r. | 4 657 | 2 431 | 1 968 | +215 | +42,1% |
| Koniec grudnia 2022 r. | 4 819 | 2 514 | 2 020 | +162 | +34,5% |
| Koniec stycznia 2023 r. | 5 039 | 2 623 | 2 106 | +220 | +38,7% |
| Koniec lutego 2023 r. | 5 223 | 2 717 | 2 182 | +184 | +41,9% |
| Koniec marca 2023 r. | 5 400 | 2 808 | 2 292 | +177 | +41,8% |
| Koniec kwietnia 2023 r. | 5 444 | 2 843 | 2 306 | +44 | +41,8% |
| Koniec maja 2023 r. | 5 659 | 2 949 | 2 389 | +215 | +51,1% |
| Koniec czerwca 2023 r. | 5 893 | 3 108 | 2 535 | +234 | +52,1% |
| Koniec lipca 2023 r. | 6 020 | 3 127 | 2 542 | +127 | +77,8% |
| Koniec sierpnia 2023 r. | 6 153 | 3 230 | 2 617 | +133 | +49,4% |
| Koniec września 2023 r. | 6 398 | 3 336 | 2 709 | +245 | +46,8% |
| Koniec października 2023 r. | 6 697 | 3 488 | 2 841 | +299 | +50,8% |
| Koniec listopada 2023 r. | 7 063 | 3 671 | 2 967 | +366 | +51,7% |
| Koniec grudnia 2023 r. | 7 089 | 3 721 | 3 026 | +26 | +47,1% |
| Koniec stycznia 2024 r. | 7 273 | 3 801 | 3 074 | +184 | +44,3% |
| Koniec lutego 2024 r. | 7 166 | 3 746 | 3 022 | -107 | +37,2% |
| Koniec marca 2024 r. | 7 559 | 3 938 | 3 186 | +393 | +40,0% |
| Koniec kwietnia 2024 r. | 7 903 | 4 115 | 3 328 | +344 | +45,2% |
| Koniec maja 2024 r. | 8 113 | 4 223 | 3 409 | +210 | +43,4% |
| Koniec czerwca 2024 r. | 8 519 | 4 448 | 3 621 | +406 | +44,6% |
| Koniec lipca 2024 r. | 8 732 | 4 539 | 3 700 | +213 | +45,0% |
| Koniec sierpnia 2024 r. | 8 902 | 4 624 | 3 774 | +170 | +44,7% |
| Koniec września 2024 r. | 9 117 | 4 752 | 3 935 | +215 | +42,5% |
| Koniec października 2024 r. | 9 460 | 4 952 | 4 071 | +343 | +41,3% |
| Koniec listopada 2024 r. | 10 218 | 5 371 | 4 439 | +758 | +44,7% |
| Koniec grudnia 2024 r. | 10 596 | 5 573 | 4 630 | +378 | +49,5% |
| Koniec stycznia 2025 r. | 10 853 | 5 748 | 4 788 | +257 | +49,2% |
| Koniec lutego 2025 r. | 11 034 | 5 856 | 4 880 | +181 | +54,0% |
| Koniec marca 2025 r. | 11 200 | 5 946 | 4 973 | +166 | +48,2% |
| Koniec kwietnia 2025 r. | 11 504 | 6 117 | 5 089 | +304 | +45,6% |
| Koniec maja 2025 r. | 12 381 | 6 551 | 5 493 | +877 | +52,6% |
| Koniec czerwca 2025 r. | 13 231 | 6 711 | 5 620 | +850 | +55,3% |
| Koniec lipca 2025 r. | 13 611 | 6 865 | 5 723 | +380 | +55,9% |
| Koniec sierpnia 2025 r. | 13 774 | 6 862 | 5 765 | +163 | +54,7% |
| Koniec września 2025 r. | 14 010 | 6 959 | 5 849 | +236 | +53,7% |
| Koniec października 2025 r. | 14 314 | 7 113 | 5 958 | +304 | +51,3% |
| Koniec listopada 2025 r. | 14 728 | 7 323 | 6 095 | +414 | +44,1% |
| Koniec grudnia 2025 r. | 14 930 | 7 427 | 6 186 | +202 | +40,9% |
| Koniec stycznia 2026 r. | 15 004 | 7 459 | 6 226 | +74 | +38,2% |
| Koniec lutego 2026 r. | 15 073 | 7 516 | 6 263 | +69 | +36,6% |
| Koniec marca 2026 r. | 14 822 | 7 446 | 6 176 | -251 | +32,3% |
| Koniec kwietnia 2026 r. | 15 077 | 7 575 | 6 278 | +255 | +31,1% |
| Koniec maja 2026 r. | 15 354 | 7 696 | 6 361 | +277 | +24,0% |
| Koniec czerwca 2026 r. | 15 542 | 7 798 | 6 416 | +188 | +17,5% |
| Koniec lipca 2026 r. | 16 326 | 8 211 | 6 646 | +784 | +19,9% |
| Koniec sierpnia 2026 r. | 16 469 | 8 285 | 6 682 | +143 | +19,6% |
| Koniec września 2026 r. | 16 752 | 8 419 | 6 767 | +283 | +19,6% |
| Koniec października 2026 r. | 16 538 | 8 290 | 6 677 | -214 | +15,5% |
Szereg miesięczny: statystyka Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych (UDT), koniec każdego miesiąca od grudnia 2019 r.; ostatni wiersz z 06.11.2026.
Jak przybywa ładowarek według mocy?
Źródło: Przyrost ładowarek finwire (finwire_ev_infrastructure_growth, metoda v1), finwire.pl, https://finwire.pl/mapa-ladowarek, licencja CC BY 4.0
<a href="https://finwire.pl/mapa-ladowarek" data-series-id="finwire_ev_infrastructure_growth">Przyrost ładowarek finwire</a> (finwire.pl, CC BY 4.0)Licencja CC BY 4.0: wynik indeksu można wykorzystywać z podaniem źródła finwire.pl i identyfikatora finwire_ev_infrastructure_growth.
Gdzie jest najwięcej szybkich ładowarek?
Najwięcej ultraszybkich lokalizacji ładowania od 150 kW ma Warszawa: 47, a wszystkich szybkich od 50 kW 140. Na drugim miejscu jest Wrocław (27). W przeliczeniu na mieszkańców szybkich lokalizacji najwięcej ma Gorzów Wielkopolski: 23,8 na 100 tys. osób.
| Powiat | Od 150 kW | 50-149 kW | Do 49 kW | Wszystkie | Szybkie na 100 tys. osób | Województwo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Warszawa | 47 | 93 | 196 | 350 | 7,5 | mazowieckie |
| Wrocław | 27 | 44 | 80 | 153 | 10,6 | dolnośląskie |
| Poznań | 19 | 79 | 82 | 188 | 18,3 | wielkopolskie |
| Łódź | 19 | 59 | 71 | 150 | 12,2 | łódzkie |
| Kraków | 19 | 58 | 76 | 158 | 9,4 | małopolskie |
| Powiat poznański | 15 | 35 | 32 | 92 | 10,9 | wielkopolskie |
| Gdańsk | 14 | 41 | 120 | 183 | 11,2 | pomorskie |
| Szczecin | 14 | 33 | 111 | 159 | 12,2 | zachodniopomorskie |
| Białystok | 11 | 30 | 22 | 64 | 14,2 | podlaskie |
| Katowice | 10 | 32 | 64 | 108 | 15,1 | śląskie |
| Bydgoszcz | 10 | 31 | 33 | 74 | 12,8 | kujawsko-pomorskie |
| Lublin | 9 | 27 | 22 | 63 | 11,0 | lubelskie |
| Powiat wołomiński | 9 | 14 | 17 | 41 | 8,2 | mazowieckie |
| Kielce | 8 | 14 | 20 | 44 | 12,3 | świętokrzyskie |
| Toruń | 7 | 19 | 46 | 73 | 13,5 | kujawsko-pomorskie |
| Częstochowa | 7 | 15 | 22 | 45 | 10,9 | śląskie |
| Powiat wejherowski | 7 | 15 | 15 | 39 | 9,5 | pomorskie |
| Powiat radomszczański | 7 | 5 | 1 | 13 | 11,5 | łódzkie |
| Powiat włocławski | 7 | 2 | 1 | 10 | 11,1 | kujawsko-pomorskie |
| Zielona Góra | 6 | 18 | 12 | 36 | 17,3 | lubuskie |
| Radom | 6 | 16 | 11 | 34 | 11,5 | mazowieckie |
| Powiat słubicki | 6 | 7 | 3 | 16 | 28,6 | lubuskie |
| Powiat krakowski | 5 | 23 | 14 | 45 | 9,2 | małopolskie |
| Gorzów Wielkopolski | 5 | 22 | 16 | 45 | 23,8 | lubuskie |
| Gdynia | 5 | 17 | 43 | 66 | 9,2 | pomorskie |
Szybkie to lokalizacje od 50 kW. Ludność: GUS, 2025 r. Powiat lokalizacji wyznaczamy z jej współrzędnych i granic powiatów (PRG, GUGiK).
Ile ładowarek jest w największych miastach?
Najwięcej lokalizacji ładowania ma Warszawa: 346, w tym 45 z ładowarką od 150 kW. Dalej są Poznań (187) i Gdańsk (176). Osobną mapę z listą najtańszych, najszybszych i wolnych teraz ładowarek ma każde miasto wojewódzkie i każde z co najmniej 50 lokalizacjami: 25 miast.
| Miasto | Lokalizacje | Punkty | Od 150 kW | Bezpłatne |
|---|---|---|---|---|
| Warszawa | 346 | 1 052 | 45 | 34 |
| Poznań | 187 | 466 | 20 | 16 |
| Gdańsk | 176 | 481 | 13 | 49 |
| Szczecin | 154 | 368 | 12 | 5 |
| Kraków | 151 | 456 | 17 | 10 |
| Wrocław | 148 | 357 | 25 | 8 |
| Łódź | 144 | 337 | 18 | 11 |
| Katowice | 107 | 248 | 10 | 5 |
| Bydgoszcz | 74 | 163 | 10 | 2 |
| Olsztyn | 74 | 164 | 3 | 10 |
| Sosnowiec | 74 | 151 | 0 | 3 |
| Toruń | 70 | 176 | 6 | 7 |
| Gdynia | 66 | 144 | 5 | 19 |
| Gliwice | 64 | 158 | 3 | 3 |
| Lublin | 64 | 175 | 10 | 5 |
| Białystok | 61 | 153 | 11 | 3 |
| Rybnik | 57 | 126 | 4 | 0 |
| Koszalin | 53 | 116 | 5 | 26 |
| Bielsko-Biała | 50 | 120 | 3 | 4 |
| Płock | 48 | 109 | 5 | 13 |
| Rzeszów | 45 | 101 | 4 | 3 |
| Kielce | 44 | 103 | 8 | 4 |
| Gorzów Wielkopolski | 43 | 119 | 5 | 2 |
| Opole | 42 | 105 | 4 | 6 |
| Zielona Góra | 37 | 82 | 6 | 0 |
Miasto według podziału administracyjnego w ewidencji UDT. Bezpłatne: operator podał płatność „bezpłatne ładowanie”; mapę takich lokalizacji pokazuje strona darmowe ładowarki.
Gdzie są najmocniejsze ładowarki w Polsce?
Najwyższą moc punktu w ewidencji UDT ma HUB ładowania ORLEN MOP Stobiecko Szlacheckie Zachód SŁ8278, Stobiecko Szlacheckie: 1200 kW (sieć ORLEN). Lista obejmuje 10 lokalizacji z najmocniejszym punktem; kliknięcie otwiera kartę na mapie. Wszystkie ładowarki od 150 kW i powiaty bez nich pokazuje strona szybkie ładowarki.
Ile jest elektryków i ile kosztuje ładowanie w domu?
Liczbę samochodów elektrycznych w Polsce, ich udział w nowych autach i zestawienie ładowarek z elektrykami w powiatach pokazuje strona o samochodach elektrycznych. Koszt ładowania w domu zależy od taryfy na prąd, a koszt samego auta od formy finansowania.
Skąd są te dane?
Źródłem jest Ewidencja Infrastruktury Paliw Alternatywnych (EIPA), którą prowadzi Urząd Dozoru Technicznego. Operatorzy stacji ogólnodostępnych muszą zgłaszać do niej lokalizacje, punkty ładowania, moc, złącza, ceny i godziny otwarcia. Mapa ewidencji pokazuje tylko stacje czynne, które przeszły badanie UDT, więc lokalizacji na mapie jest mniej niż w statystyce całej ewidencji.
Klasę mocy lokalizacji wyznacza jej najmocniejszy punkt. Progi 22, 50, 150 i 350 kW pochodzą z rozporządzenia (UE) 2023/1804 (AFIR): art. 2 pkt 31 i 37 dzielą punkty na normalnej mocy (do 22 kW) i dużej mocy (powyżej 22 kW), a załącznik III wyróżnia szybkie ładowanie prądem stałym od 50 kW i ultraszybkie od 150 i od 350 kW.
Ceny, godziny, sposób płatności i dane operatora pochodzą z karty lokalizacji w ewidencji. Status wolny albo zajęty przekazuje operator; odczytujemy go z ewidencji najwyżej minutę przed otwarciem karty, obejmuje tylko punkty, które raportują stan, a ewidencja nie podaje, kiedy operator go zgłosił. Odległość do najbliższej ładowarki liczymy w linii prostej, nie po drogach.
Karty z adresem i cennikiem ma 0,0% lokalizacji na mapie; dla pozostałych karta pokazuje moc i złącza z mapy ewidencji.
Część operatorów nie podaje do ewidencji mocy punktów; najwięcej takich punktów ma Tesla. Wtedy moc i liczbę stanowisk bierzemy z OpenStreetMap, a gdy jej tam nie ma, z Open Charge Map. Lokalizacje łączymy po odległości: Superchargery Tesli do 300 m od współrzędnych z ewidencji, ładowarki innych sieci do 50 m i tylko tam, gdzie żaden punkt nie ma mocy w ewidencji. Moc z mapy to najwyższa moc w lokalizacji; karta lokalizacji podaje jej źródło. Punkty, których nie ma w żadnym z tych źródeł, mają moc nieznaną.
Źródła: Urząd Dozoru Technicznego, Ewidencja Infrastruktury Paliw Alternatywnych, rozporządzenie (UE) 2023/1804 (AFIR); moc części punktów: © współtwórcy OpenStreetMap, Open Charge Map (CC BY 4.0). Pozostałe wskaźniki liczone przez finwire.pl zbiera strona indeksy finwire.
Nasycenie ładowarkami finwire (finwire_ev_charging_coverage) za październik 2026: 81,5 na 1000 aut BEV i PHEV. Źródło: finwire.pl, https://finwire.pl/samochody-elektryczne
Źródło: Nasycenie ładowarkami finwire (finwire_ev_charging_coverage, metoda v1), finwire.pl, https://finwire.pl/samochody-elektryczne, licencja CC BY 4.0
<a href="https://finwire.pl/samochody-elektryczne" data-series-id="finwire_ev_charging_coverage">Nasycenie ładowarkami finwire</a> (finwire.pl, CC BY 4.0)Licencja CC BY 4.0: wynik indeksu można wykorzystywać z podaniem źródła finwire.pl i identyfikatora finwire_ev_charging_coverage.
Lokalizacje ładowania według klas mocy w powiatach
Licencja i cytowanie
Dane do pobrania udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Przy wykorzystaniu podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: Urząd Dozoru Technicznego, Ewidencja Infrastruktury Paliw Alternatywnych (EIPA); ludność: GUS, opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/mapa-ladowarek)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Najczęstsze pytania
- Ile jest ładowarek samochodów elektrycznych w Polsce?
- Ewidencja Urzędu Dozoru Technicznego zawiera dane 16 579 ogólnodostępnych punktów ładowania w 8 302 stacjach i 6 698 lokalizacjach (stan na 06.11.2026). Mapa ewidencji pokazuje tylko lokalizacje czynne, więc jest ich na niej mniej: 5 973.
- Ile jest szybkich ładowarek w Polsce?
- Moc co najmniej 50 kW ma 48,8% czynnych lokalizacji ładowania (2 916 z 5 973), a ładowarki ultraszybkie od 150 kW ma 12,4% (742), stan na 06.11.2026.
- Gdzie jest najwięcej ultraszybkich ładowarek?
- Najwięcej lokalizacji z ładowarką od 150 kW ma Warszawa: 47. Pełne zestawienie powiatów i województw jest w tabeli na tej stronie.
- Czym różni się ładowarka AC od DC?
- Ładowarka prądu przemiennego (AC) oddaje prąd, który na stały zamienia ładowarka pokładowa auta, dlatego zwykle ma do 22 kW: tyle wynosi górna granica punktu o normalnej mocy w unijnym rozporządzeniu AFIR. Ładowarka prądu stałego (DC) ładuje akumulator bezpośrednio. AFIR nazywa ją szybką od 50 kW, a ultraszybką od 150 kW.
- Skąd pochodzą dane na mapie ładowarek?
- Lokalizacje, moc, złącza, ceny i godziny podają operatorzy do Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych prowadzonej przez Urząd Dozoru Technicznego. Mapa obejmuje stacje ogólnodostępne, które przeszły badanie techniczne UDT, a status wolny albo zajęty, zgłoszony przez operatora, odczytujemy z ewidencji przy otwarciu karty.
- Ile ładowarek przybywa w Polsce?
- Od stycznia do końca października 2026 r. przybyło +1 608 punktów ładowania. W tym samym okresie 2025 r.: +3 718. Na koniec października 2026 r. było 16 538 punktów ładowania (+15,5% rok do roku). Przyrost ładowarek finwire to właśnie ta zmiana rok do roku, liczona co miesiąc ze statystyki UDT.
Dane na stronie mają charakter informacyjny i statystyczny. Pochodzą ze źródeł publicznych wskazanych na stronie i nie stanowią porady finansowej ani kredytowej.