Przejdź do treści
2047 aktywnych ofert · 10 portali, bez duplikatów · stan na 02.09.2026

Za ile wynająć mieszkanie w Toruniu?

1750 zł miesięcznie wynosi mediana 2047 aktywnych ofert najmu w Toruniu (średnio 52 zł/m², metraż 42 m², stan na 02.09.2026). Mediana dla kawalerki to 1600 zł, dla 2 pokoi 1900 zł, dla 3 pokoi 1800 zł. Najdrożej w dzielnicy Winnica (średnio 2922 zł), najtaniej w dzielnicy Bielawy (1728 zł). Względem stanu z końca lipca 2026 mediana zmieniła się o +2,9%. To ceny ofertowe z ogłoszeń, zwykle 5-15% wyższe niż stawki w podpisanych umowach.

Mediana ofert1750 złmiesięcznie, wszystkie metraże
Średnio za m²52 złśr. metraż oferty 42 m²
Zmiana m/m+2,9%wobec 1700 zł na koniec lipca 2026
Oferty2047dzielnice z danymi: 14
Za ile wynająć konkretne mieszkanie
Liczba pokoi

Typowy metraż ofert w Toruniu (2 pokoje): 42 m².

Szacunkowy czynsz ofertowy1850 zł - 2260 złśrodek widełek 2060 zł miesięcznie, 49 zł/m² · pewność wysoka
  • 2 pokoje w Toruniu: mediana 1900 zł, 49 zł/m², typowo 42 m² (950 ofert).
  • Całe miasto: bez korekty dzielnicowej. Wybierz dzielnicę, żeby zawęzić widełki (różnice sięgają 69%).
  • Korekta metrażu: 42 m² wobec typowych 42 m² daje mnożnik 1,00 (elastyczność 0,57 policzona z ofert tego miasta).

Widełki ±10% odpowiadają typowemu rozrzutowi ofert w obrębie dzielnicy. Wynik nie zawiera czynszu administracyjnego, mediów ani kaucji; to cena ofertowa, od której najemcy zwykle negocjują 5-15% w dół.

Dzielnice w Toruniu: gdzie najem jest najdroższy?

Średnia cena ofertowa i liczba aktywnych ofert w 14 dzielnicach z największą liczbą ogłoszeń. Dla dzielnic źródło podaje średnią, nie medianę. Kliknij dzielnicę, żeby ustawić ją w kalkulatorze.

1. Winnica
2922 zł (+65%)24 ofert
2. Jakubskie Przedmieście
2250 zł (+27%)92 ofert
3. Stare Miasto
2247 zł (+27%)162 ofert
4. Wrzosy
2200 zł (+24%)67 ofert
5. Stawki
2005 zł (+13%)36 ofert
6. Rubinkowo
2003 zł (+13%)51 ofert
7. Podgórz
1930 zł (+9%)23 ofert
8. Chełmińskie Przedmieście
1923 zł (+9%)106 ofert
9. Mokre
1894 zł (+7%)96 ofert
10. Bydgoskie Przedmieście
1846 zł (+4%)239 ofert
11. Bielany
1810 zł (+2%)55 ofert
12. Na Skarpie
1785 zł (+1%)27 ofert
13. Koniuchy
1768 zł (0%)62 ofert
14. Bielawy
1728 zł (-2%)19 ofert

Ceny najmu w Toruniu według liczby pokoi

Mediana i średnia miesięcznego czynszu, typowy metraż i cena za m² dla każdej liczby pokoi. Kawalerki są zwykle najdroższe w przeliczeniu na m², a ich udział we wszystkich ofertach (19%) pokazuje, jaki segment dominuje na lokalnym rynku.

PokojeMedianaŚredniaTypowy metrażzł/m²Oferty
kawalerka / 1 pokój1600 zł1650 zł29 m²63 zł386
2 pokoje1900 zł1909 zł42 m²49 zł950
3 pokoje1800 zł1850 zł55 m²44 zł473
4 pokoje(zawiera też oferty pojedynczych pokoi)1100 zł1814 zł66 m²50 zł76
5 i więcej pokoi(zawiera też oferty pojedynczych pokoi)775 zł1188 zł30 m²65 zł8

Rozkład cen ofert w Toruniu

Liczba aktywnych ofert w przedziałach po 500 zł. Podświetlony słupek to przedział, w którym mieści się Twój szacunek z kalkulatora.

17%50017%100028%150022%20009%25003000350040004500500055006000650070008000+

Oś pozioma: dolna granica przedziału (zł miesięcznie). Procent = udział przedziału w 2047 ofertach.

Historia mediany czynszu w Toruniu

Mediana z końca każdego miesiąca od marca 2026 oraz bieżący odczyt. Od czerwca 2026 mediana zmieniła się o -5,4% (1850 zł → 1750 zł).

1850cze 261700lip 261750sie 261750wrz 26

Mediana ofertowa w zł miesięcznie. Każdy punkt to stan z końca miesiąca, ostatni to stan na 02.09.2026.

Dla wynajmującego

Ile realnie zarabia mieszkanie na wynajem?

Rentowność brutto i netto, ryczałt 8,5%, pustostan, kredyt na zakup i porównanie z lokatą - policz dla własnego mieszkania.

Policz rentowność →

Gdzie trzymać kaucję i nadwyżki z czynszu: najwyżej oprocentowane lokaty

Kaucja (zwykle 1-2 czynsze, czyli w Toruniu około 1750 zł - 3500 zł) i przychody z najmu nie muszą leżeć na koncie bez odsetek. Najwyżej oprocentowane lokaty z ofert banków (stan na 02.09.2026).

Nest Bank
Nest Bank
Nest Lokata Witaj
Oprocentowanie
5,25%
Okres
3M
Kwota
od 1000 zł
Zobacz w rankingu
Erste Bank Polska
Erste Bank Polska
Lokata na Powitanie
Oprocentowanie
4,50%
Okres
3M
Kwota
od 1000 zł
Zobacz w rankingu
Inbank
Inbank
Lokata standardowa
Oprocentowanie
3,80%
Okres
3M
Kwota
od 5000 zł
Sprawdź ofertę

Linki „Sprawdź ofertę” prowadzą do partnerów, od których możemy otrzymać prowizję. Kolejność wynika wyłącznie z oprocentowania. Szczegóły: jak finansujemy portal.

Jak liczymy czynsz w Toruniu?

1. Źródło

2047 aktywnych ofert z 10 portali (OLX 66% · Otodom 25% · Morizon 3% · Gratka 3% · Domiporta 3%) agregowanych przez znajdznajem.pl, bez duplikatów; liczą się tylko ogłoszenia ze zdjęciem i ceną od 500 do 15 000 zł. Stan na 02.09.2026.

2. Koszyk pokoi

Cenę za m² dla wybranej liczby pokoi bierzemy wprost ze źródła. Dane dla 1-3 pokoi są wiarygodne; wśród ofert 4+ pokoi trafiają się ogłoszenia pojedynczych pokoi i wtedy liczymy jak dla 3 pokoi.

3. Metraż i dzielnica

Większe mieszkania są tańsze za m²: elastyczność (o ile procent spada cena za m², gdy metraż rośnie o 1%) liczymy z koszyków tego miasta. Dzielnica wchodzi do wzoru jako stosunek jej średniej do średniej miasta (ograniczony do 0,7-1,5).

4. Widełki

±10% wokół środka - tyle wynosi typowy rozrzut ofert w obrębie dzielnicy według metodologii źródła. Pewność „wysoka” oznacza co najmniej 100 ofert dla danej liczby pokoi i dzielnicy.

5. Czego nie ma w cenie

Czynszu administracyjnego do spółdzielni lub wspólnoty, mediów, kaucji i prowizji pośrednika. Cena ofertowa jest zwykle 5-15% wyższa niż stawka w podpisanej umowie.

6. Jak świeże są te liczby?

Ceny aktualizujemy co rano, a od marca 2026 zachowujemy stan z końca każdego miesiąca, żeby pokazać trend. Gdyby źródło przestało publikować dane, zobaczysz ostatnie dostępne liczby z ich datą, a redakcja od razu o tym wie.

Źródło: znajdznajem.pl (ceny ofertowe z 10 portali ogłoszeniowych, bez duplikatów, metodologia, licencja CC BY 4.0), stan na 02.09.2026.

Najczęstsze pytania o najem w Toruniu

Za ile wynająć mieszkanie w Toruniu?

1750 zł miesięcznie wynosi mediana 2047 aktywnych ofert najmu w Toruniu (stan na 02.09.2026, 10 portali, bez duplikatów), przy średniej 52 zł/m² i średnim metrażu 42 m². Kawalerka: mediana 1600 zł, 2 pokoje: 1900 zł, 3 pokoje: 1800 zł. To ceny ofertowe, zwykle 5-15% wyższe niż stawki w umowach.

Która dzielnica w Toruniu jest najdroższa, a która najtańsza?

Winnica ze średnią 2922 zł (przy 24 ofertach) jest najdroższą dzielnicą w Toruniu, a Bielawy ze średnią 1728 zł (przy 19 ofertach) najtańszą - różnica 69%. Źródło podaje dla dzielnic średnią, nie medianę, więc pojedyncze apartamenty premium mogą ją zawyżać.

Ile kosztuje wynajem 2-pokojowego mieszkania w Toruniu?

1900 zł miesięcznie to mediana 950 ofert mieszkań 2-pokojowych w Toruniu (średnio 42 m², 49 zł/m²). Mediana dla kawalerki to 1600 zł (63 zł/m²), czyli za m² kawalerka jest o 29% droższa.

Czy czynsze w Toruniu rosną?

-5,4% - tak zmieniła się mediana ofert w Toruniu od czerwca 2026 (1850 zł) do września 2026 (1750 zł), według miesięcznego archiwum źródła. Względem stanu z końca lipca 2026 zmiana wynosi +2,9%. Mediany dzielnic wahają się 5-10% miesiąc do miesiąca, więc zmiana z jednego miesiąca nie musi oznaczać trendu.

Skąd pochodzą te dane i jak często są odświeżane?

10 portali ogłoszeniowych zebranych przez znajdznajem.pl (licencja CC BY 4.0) to źródło danych; aktualizujemy je co rano, a od marca 2026 zachowujemy stan z końca każdego miesiąca, z którego powstaje wykres historii. Data przy nagłówku to dzień, z którego pochodzą ogłoszenia. To ceny ofertowe - bez kaucji, czynszu administracyjnego i mediów.

Wyniki kalkulatora mają charakter informacyjny i edukacyjny. Nie stanowią porady finansowej ani kredytowej w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o doradztwie kredytowym. Ostateczne warunki kredytu, zdolność kredytową i ofertę ustala bank indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.

Przygotowane przez zgodnie z polityką edytorską. Zauważyłeś błąd? Zgłoś korektę.