Ceny mieszkań Kielce: 10 003 zł/m² według aktów notarialnych (II kw. 2026)
10 003 zł/m² to mediana ceny z 601 aktów notarialnych sprzedaży mieszkań w Kielcach w II kw. 2026 (Rejestr Cen Nieruchomości, rynek pierwotny i wtórny łącznie). Według GUS mediana na rynku pierwotnym wyniosła 10 974 zł/m², a na wtórnym 8 801 zł/m² w II kw. 2026; rok do roku ceny na rynku pierwotnym wzrosły o 14,4%. Przy cenie z rynku pierwotnego na mieszkanie 50 m² potrzebujesz kredytu ok. 438 960 zł i dochodu netto min. 6 958 zł/mies. przy WIBOR 3M (trzymiesięczna stopa międzybankowa) 3,90% + marża 1,93%.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Kielcach przez ostatnie 2 lata?
Ceny mieszkań Kielce - mediany kwartalne (zł/m²)
Licencja i cytowanie
Dane do pobrania udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Przy wykorzystaniu podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: GUS (RCiWN) i Rejestr Cen Nieruchomości (agregaty finwire.pl), opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/ceny-mieszkan/kielce)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Kielcach od 2006 roku?
Średnia cena transakcyjna mieszkania z rynku wtórnego w Kielcach wyniosła 8193 zł/m² w II kw. 2026, wobec 2350 zł/m² w III kw. 2006 (+249%). Najwyżej była w III kw. 2025 (8247 zł/m²), w II kw. 2026 o 1% niżej. Na rynku pierwotnym średnia transakcyjna to 10 402 zł/m² w II kw. 2026 (+267% od III kw. 2006).
Źródło: NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN, średnie ceny transakcyjne w zł/m², dane do II kw. 2026. NBP zbiera ceny od pośredników i deweloperów, dlatego średnie różnią się od median GUS i aktów notarialnych wyżej na tej stronie.
Ceny mieszkań Kielce według NBP BaRN - średnie kwartalne (zł/m²)
Licencja i cytowanie
Opracowanie finwire.pl udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Dane pierwotne publikuje NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN - ich ponowne wykorzystanie określają warunki źródła. Podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN, opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/ceny-mieszkan/kielce)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Ile naprawdę płaci się za m² w Kielcach? Ceny transakcyjne
10 003 zł za m² to mediana ceny z 601 aktów notarialnych sprzedaży mieszkań w Kielcach w II kw. 2026 (Rejestr Cen Nieruchomości). Środkowa połowa transakcji mieściła się w przedziale od 8182 do 11 236 zł/m². Rok wcześniej mediana wynosiła 9338 zł/m², czyli wzrost o 7,1%.
z 601 aktów notarialnych · środkowa połowa transakcji 8182-11 236 zł/m²
+7,1% r/rJak bardzo różnią się ceny między transakcjami?
Pasek pokazuje przedział cen środkowej połowy transakcji, kreska - medianę. II kw. 2026.
Jak zmieniała się mediana ceny m² kwartał po kwartale?
Tys. zł za m². Wykres obejmuje pełne kwartały z co najmniej 5 transakcjami; przerwa w linii oznacza brak danych w rejestrze.
Ile kosztuje m² w zależności od metrażu?
Dane za III kw. 2026, IV kw. 2026 są jeszcze niepełne - starostwa wprowadzają akty do rejestru z opóźnieniem, dlatego te kwartały nie wchodzą do mediany ani trendu. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK, geoportal.gov.pl, oraz rejestry prowadzone przez miasta) - ceny z aktów notarialnych, dane od 2016 r., akty do 22 października 2026. Mediany dotyczą wyłącznie grup co najmniej 5 transakcji.
Które osiedla w Kielcach są najdroższe?
11 260 zł/m² to mediana ceny metra na osiedlu Bocianek, najdroższej części miasta w Kielcach w aktach notarialnych z okresu III kw. 2025 - II kw. 2026. Najtaniej jest na osiedlu Kadzielnia (7734 zł/m²), czyli o 45,6% mniej niż w najdroższej. Mediana całego miasta: 9487 zł/m².
- 1. Bocianek 11 260 zł/m² +15,2%
- 2. Piaski 10 917 zł/m² +4,1%
- 3. Głęboczka 10 677 zł/m² +33,3%
- 4. Ostra Górka 10 580 zł/m² +13,5%
- 5. Stara Góra 10 132 zł/m² +20%
- 6. Pocieszka 10 000 zł/m² +4,6%
- 7. Ślichowice 9931 zł/m² +5,6%
- 8. Czarnów 9783 zł/m² +7,4%
- 9. Psie Górki 9292 zł/m² -3,9%
- 10. Szydłówek 9113 zł/m² +1,6%
- 11. Radostowa 8435 zł/m² +7,2%
- 12. Czarnów-Osiedle 7778 zł/m² -2%
Pozostałe osiedla (1)
Mediana ceny za m² z aktów notarialnych, III kw. 2025 - II kw. 2026; zmiana wobec poprzednich 12 miesięcy. Obszary osiedli są przybliżone - według najbliższego punktu nazwy w Państwowym Rejestrze Nazw Geograficznych. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości.
Jakie mieszkania sprzedano ostatnio w Kielcach i za ile?
20 429 transakcji mieszkaniami w Kielcach odnotował Rejestr Cen Nieruchomości. Najnowszy akt z 22 października 2026: Spółdzielcza 3/58, 37,1 m² za 220 000 zł, czyli 5930 zł za m².
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK), akty do 22 października 2026. Ceny z aktów notarialnych sprzedaży lokali mieszkalnych. „Nietypowa cena” oznacza transakcję mocno odbiegającą od pozostałych w okolicy; nie jest liczona w medianie ani w szacunku wartości.
Ile kosztują działki budowlane i domy w promieniu 20 km od miasta?
131 zł za m² to mediana ceny działki budowlanej w promieniu 20 km od centrum miasta (442 transakcje od 3 listopada 2025). Dom z działką kosztował w medianie 650 001 zł. Ceny pochodzą z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń.
Pojedyncze transakcje w okolicy: mapa cen działek , mapa cen domów
Mediany z aktów notarialnych w promieniu 20 km od centrum miasta, od 3 listopada 2025. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości.
Ile kosztuje nowe mieszkanie od dewelopera w Kielcach?
11 200 zł/m² to mediana ceny ofertowej 1089 mieszkań w 37 inwestycjach 31 deweloperów w Kielcach według cenników publikowanych w dane.gov.pl (tydzień od 2 listopada 2026). Połowa ofert mieści się między 10 218 a 12 400 zł/m².
Ile kosztuje metr kwadratowy małego, a ile dużego mieszkania?
11 600 zł/m² wynosi mediana dla segmentu do 40 m², a 11 850 zł/m² dla segmentu powyżej 80 m². Pasek obejmuje środkową połowę ofert, kreska oznacza medianę.
- do 40 m²325 ofert11 600 zł/m²11 100-12 500
- 40-60 m²461 ofert10 900 zł/m²10 086-12 150
- 60-80 m²242 oferty10 308 zł/m²9816-12 500
- powyżej 80 m²61 ofert11 850 zł/m²9523-13 800
Jak zmienia się mediana ceny ofertowej tydzień do tygodnia?
6 tygodni cenników od 28 września 2026. Linia przerywana to granice środkowej połowy ofert.
O ile cena z cennika różni się od ceny z aktu notarialnego w Kielcach?
+1,9% wynosi różnica między medianą ceny ofertowej deweloperów (11 200 zł/m²) a medianą ceny z 247 aktów notarialnych na rynku pierwotnym w II kw. 2026 (10 982 zł/m², Rejestr Cen Nieruchomości). Cenniki są bieżące, a akty dotyczą mieszkań sprzedanych wcześniej, często jeszcze przed oddaniem budynku, więc część różnicy to wzrost cen w czasie, a nie tylko rabat.
cena ofertowa (mediana cenników)cena transakcyjna (mediana aktów, II kw. 2026)
Uwzględnione są przedziały metrażu z co najmniej 5 transakcjami oraz 5 ofertami w 3 inwestycjach. Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK, geoportal.gov.pl, oraz rejestry prowadzone przez miasta) - ceny z aktów notarialnych; cenniki deweloperów z dane.gov.pl. Kwartały, za które powiaty wciąż uzupełniają akty notarialne, nie są brane pod uwagę.
Gdzie są tańsze, a gdzie droższe inwestycje w Kielcach?
10 218 i 12 400 zł/m² to progi kolorów pinezek: zielone oznaczają inwestycje tańsze od typowych ofert w mieście, pomarańczowe - droższe. Po kliknięciu pinezki zobaczysz lokale, historię cen i ratę kredytu.
Źródło: dane.gov.pl - ceny ofertowe deweloperów (ustawa z 21 maja 2025 r., Dz.U. 2025 poz. 758). Cena ofertowa to cena z cennika dewelopera, a nie cena zapłacona w akcie notarialnym.
Co się buduje w Kielcach?
91 inwestycji w budowie, 29 zatwierdzonych w planach, 15 inwestycji miejskich - tyle obiektów w Kielcach jest na mapie inwestycji. Przy każdym pozwolenie na budowę z rejestru GUNB, ceny metra z cenników i aktów notarialnych albo etap prac miasta.
- W budowie Wzgórze Karscha
- W budowie ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANO - HANDLOWYCH "NOWBUD"… - Budowa schodów zewnętrznych do budynku mieszkalno -…
- W budowie Budowa Leroy Merlin
- W budowie Budowa nowego Bloku Operacyjnego
- W budowie Dzielnica Trust
- W budowie INTER SKAR SP. Z O.O. S - Budowa - kontener na wypożyczalnię rowerów
- W budowie PGE Dystrybucja - Rozbiórka linii napowietrznych SN 15 kV
- W budowie Budowa skepu
- W budowie Budowa budynku wielorodzinnego
Za ile możesz kupić mieszkanie w Kielcach? Kalkulator kredytu
Sprawdź swoją zdolność kredytową dokładniej w Decyzjomacie Hipotecznym - uwzględnia Twoje dochody, zobowiązania i stress test WIBOR wg Rekomendacji S KNF.
Ile musisz zarabiać na kredyt na mieszkanie w Kielcach?
| Metraż | Cena (pierwotny) | Kredyt (80% LTV) | Rata (25 lat) | Min. dochód netto |
|---|---|---|---|---|
| 30 m² | 329 220 zł | 263 376 zł | 1 670 zł | 4 175 zł |
| 40 m² | 438 960 zł | 351 168 zł | 2 226 zł | 5 565 zł |
| 50 m² | 548 700 zł | 438 960 zł | 2 783 zł | 6 958 zł |
| 60 m² | 658 440 zł | 526 752 zł | 3 339 zł | 8 348 zł |
| 70 m² | 768 180 zł | 614 544 zł | 3 896 zł | 9 740 zł |
| 80 m² | 877 920 zł | 702 336 zł | 4 452 zł | 11 130 zł |
DSTI (Debt Service to Income) - wskaźnik obciążenia dochodu ratą, limit banków: 40-50% (Rekomendacja S KNF). Oblicz swoją zdolność kredytową w kalkulatorze zdolności kredytowej.
Kiedy warto kupić mieszkanie w Kielcach?
Kielce to najtańsze miasto w danych NBP wśród miast powyżej 150 tys. mieszkańców. Słaba baza przemysłowa i odpływ młodych do Krakowa i Warszawy ograniczają popyt. Rynek wtórny z wielkiej płyty jest bardzo przystępny cenowo. Dla inwestora szukającego taniego mieszkania pod wynajem studencki - opcja warta rozważenia.
Pojęcia, które warto rozumieć przed kupnem
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań w Kielcach
1Ile kosztuje m² mieszkania w Kielcach?
2Ile kosztuje m² nowego mieszkania od dewelopera w Kielcach?
3Ile wynosi rata kredytu na 50 m² w Kielcach?
4Ile wkładu własnego potrzebuję, kupując w Kielcach?
5Rynek pierwotny czy wtórny w Kielcach?
6Czy ceny w Kielcach będą rosły?
7Ile trzeba zarabiać na kredyt na mieszkanie w Kielcach?
Wyniki kalkulatora mają charakter informacyjny i edukacyjny. Nie stanowią porady finansowej ani kredytowej w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o doradztwie kredytowym. Ostateczne warunki kredytu, zdolność kredytową i ofertę ustala bank indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.