Ceny mieszkań Rzeszów: 9584 zł/m² według aktów notarialnych (II kw. 2026)
9 584 zł/m² to mediana ceny z 842 aktów notarialnych sprzedaży mieszkań w Rzeszowie w II kw. 2026 (Rejestr Cen Nieruchomości, rynek pierwotny i wtórny łącznie). Według GUS mediana na rynku pierwotnym wyniosła 9 523 zł/m², a na wtórnym 9 834 zł/m² w II kw. 2026; rok do roku ceny na rynku pierwotnym spadły o 1,9%. Przy cenie z rynku pierwotnego na mieszkanie 50 m² potrzebujesz kredytu ok. 380 920 zł i dochodu netto min. 6 038 zł/mies. przy WIBOR 3M (trzymiesięczna stopa międzybankowa) 3,90% + marża 1,93%.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Rzeszowie przez ostatnie 2 lata?
Ceny mieszkań Rzeszów - mediany kwartalne (zł/m²)
Licencja i cytowanie
Dane do pobrania udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Przy wykorzystaniu podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: GUS (RCiWN) i Rejestr Cen Nieruchomości (agregaty finwire.pl), opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/ceny-mieszkan/rzeszow)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Rzeszowie od 2006 roku?
Średnia cena transakcyjna mieszkania z rynku wtórnego w Rzeszowie wyniosła 10 974 zł/m² w II kw. 2026, wobec 2629 zł/m² w III kw. 2006 (+317%). Na rynku pierwotnym średnia transakcyjna to 10 329 zł/m² w II kw. 2026 (+289% od III kw. 2006).
Źródło: NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN, średnie ceny transakcyjne w zł/m², dane do II kw. 2026. NBP zbiera ceny od pośredników i deweloperów, dlatego średnie różnią się od median GUS i aktów notarialnych wyżej na tej stronie.
Ceny mieszkań Rzeszów według NBP BaRN - średnie kwartalne (zł/m²)
Licencja i cytowanie
Opracowanie finwire.pl udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Dane pierwotne publikuje NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN - ich ponowne wykorzystanie określają warunki źródła. Podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN, opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/ceny-mieszkan/rzeszow)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Ile naprawdę płaci się za m² w Rzeszowie? Ceny transakcyjne
9584 zł za m² to mediana ceny z 842 aktów notarialnych sprzedaży mieszkań w Rzeszowie w II kw. 2026 (Rejestr Cen Nieruchomości). Środkowa połowa transakcji mieściła się w przedziale od 8549 do 11 172 zł/m². Rok wcześniej mediana wynosiła 9643 zł/m², czyli spadek o 0,6%.
z 842 aktów notarialnych · środkowa połowa transakcji 8549-11 172 zł/m²
-0,6% r/rJak bardzo różnią się ceny między transakcjami?
Pasek pokazuje przedział cen środkowej połowy transakcji, kreska - medianę. II kw. 2026.
Jak zmieniała się mediana ceny m² kwartał po kwartale?
Tys. zł za m². Wykres obejmuje pełne kwartały z co najmniej 5 transakcjami; przerwa w linii oznacza brak danych w rejestrze.
Ile kosztuje m² w zależności od metrażu?
Dane za III kw. 2026, IV kw. 2026 są jeszcze niepełne - starostwa wprowadzają akty do rejestru z opóźnieniem, dlatego te kwartały nie wchodzą do mediany ani trendu. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK, geoportal.gov.pl, oraz rejestry prowadzone przez miasta) - ceny z aktów notarialnych, dane od 2017 r., akty do 21 października 2026. Mediany dotyczą wyłącznie grup co najmniej 5 transakcji.
Które osiedla w Rzeszowie są najdroższe?
11 379 zł/m² to mediana ceny metra na osiedlu Słocina, najdroższej części miasta w Rzeszowie w aktach notarialnych z okresu III kw. 2025 - II kw. 2026. Najtaniej jest na osiedlu Biała (7031 zł/m²), czyli o 61,8% mniej niż w najdroższej. Mediana całego miasta: 9775 zł/m².
- 1. Słocina 11 379 zł/m² +40,4%
- 2. Drabinianka 11 018 zł/m² +9,5%
- 3. Górna Słocina 10 674 zł/m²
- 4. Świdrówka 10 616 zł/m² +14,7%
- 5. Wilkowyja 10 502 zł/m²
- 6. Staromieście 10 374 zł/m² +1,8%
- 7. Staroniwa 10 250 zł/m² +4,6%
- 8. Nowe Miasto 10 234 zł/m² +3,4%
- 9. Górka 10 089 zł/m² +17,2%
- 10. Zalesie 10 039 zł/m² +6%
- 11. Stawki 9859 zł/m²
- 12. Szajerówka 9756 zł/m² +22,1%
Pozostałe osiedla (10)
Mediana ceny za m² z aktów notarialnych, III kw. 2025 - II kw. 2026; zmiana wobec poprzednich 12 miesięcy. Obszary osiedli są przybliżone - według najbliższego punktu nazwy w Państwowym Rejestrze Nazw Geograficznych. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości.
Jakie mieszkania sprzedano ostatnio w Rzeszowie i za ile?
23 233 transakcje mieszkaniami w Rzeszowie odnotował Rejestr Cen Nieruchomości. Najnowszy akt z 21 października 2026: Powstańców Warszawy 34/52, 35,1 m² za 478 000 zł, czyli 13 638 zł za m².
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK), akty do 21 października 2026. Ceny z aktów notarialnych sprzedaży lokali mieszkalnych.
Ile kosztują działki budowlane i domy w promieniu 20 km od miasta?
232 zł za m² to mediana ceny działki budowlanej w promieniu 20 km od centrum miasta (425 transakcji od 3 listopada 2025). Dom z działką kosztował w medianie 745 000 zł. Ceny pochodzą z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń.
Pojedyncze transakcje w okolicy: mapa cen działek , mapa cen domów
Mediany z aktów notarialnych w promieniu 20 km od centrum miasta, od 3 listopada 2025. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości.
Ile kosztuje nowe mieszkanie od dewelopera w Rzeszowie?
11 100 zł/m² to mediana ceny ofertowej 1479 mieszkań w 60 inwestycjach 53 deweloperów w Rzeszowie według cenników publikowanych w dane.gov.pl (tydzień od 2 listopada 2026). Połowa ofert mieści się między 9500 a 11 857 zł/m².
Ile kosztuje metr kwadratowy małego, a ile dużego mieszkania?
11 600 zł/m² wynosi mediana dla segmentu do 40 m², a 7986 zł/m² dla segmentu powyżej 80 m². Pasek obejmuje środkową połowę ofert, kreska oznacza medianę.
- do 40 m²405 ofert11 600 zł/m²11 400-12 700
- 40-60 m²544 oferty11 000 zł/m²9908-12 000
- 60-80 m²373 oferty9700 zł/m²8529-10 900
- powyżej 80 m²133 oferty7986 zł/m²7176-9000
Jak zmienia się mediana ceny ofertowej tydzień do tygodnia?
6 tygodni cenników od 28 września 2026. Linia przerywana to granice środkowej połowy ofert.
O ile cena z cennika różni się od ceny z aktu notarialnego w Rzeszowie?
+14,5% wynosi różnica między medianą ceny ofertowej deweloperów (11 100 zł/m²) a medianą ceny z 436 aktów notarialnych na rynku pierwotnym w II kw. 2026 (9495 zł/m², Rejestr Cen Nieruchomości). Cenniki są bieżące, a akty dotyczą mieszkań sprzedanych wcześniej, często jeszcze przed oddaniem budynku, więc część różnicy to wzrost cen w czasie, a nie tylko rabat.
cena ofertowa (mediana cenników)cena transakcyjna (mediana aktów, II kw. 2026)
Uwzględnione są przedziały metrażu z co najmniej 5 transakcjami oraz 5 ofertami w 3 inwestycjach. Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK, geoportal.gov.pl, oraz rejestry prowadzone przez miasta) - ceny z aktów notarialnych; cenniki deweloperów z dane.gov.pl. Kwartały, za które powiaty wciąż uzupełniają akty notarialne, nie są brane pod uwagę.
Gdzie są tańsze, a gdzie droższe inwestycje w Rzeszowie?
9500 i 11 857 zł/m² to progi kolorów pinezek: zielone oznaczają inwestycje tańsze od typowych ofert w mieście, pomarańczowe - droższe. Po kliknięciu pinezki zobaczysz lokale, historię cen i ratę kredytu.
Źródło: dane.gov.pl - ceny ofertowe deweloperów (ustawa z 21 maja 2025 r., Dz.U. 2025 poz. 758). Cena ofertowa to cena z cennika dewelopera, a nie cena zapłacona w akcie notarialnym.
Za ile możesz kupić mieszkanie w Rzeszowie? Kalkulator kredytu
Sprawdź swoją zdolność kredytową dokładniej w Decyzjomacie Hipotecznym - uwzględnia Twoje dochody, zobowiązania i stress test WIBOR wg Rekomendacji S KNF.
Ile musisz zarabiać na kredyt na mieszkanie w Rzeszowie?
| Metraż | Cena (pierwotny) | Kredyt (80% LTV) | Rata (25 lat) | Min. dochód netto |
|---|---|---|---|---|
| 30 m² | 285 690 zł | 228 552 zł | 1 449 zł | 3 623 zł |
| 40 m² | 380 920 zł | 304 736 zł | 1 932 zł | 4 830 zł |
| 50 m² | 476 150 zł | 380 920 zł | 2 415 zł | 6 038 zł |
| 60 m² | 571 380 zł | 457 104 zł | 2 898 zł | 7 245 zł |
| 70 m² | 666 610 zł | 533 288 zł | 3 381 zł | 8 453 zł |
| 80 m² | 761 840 zł | 609 472 zł | 3 864 zł | 9 660 zł |
DSTI (Debt Service to Income) - wskaźnik obciążenia dochodu ratą, limit banków: 40-50% (Rekomendacja S KNF). Oblicz swoją zdolność kredytową w kalkulatorze zdolności kredytowej.
Kiedy warto kupić mieszkanie w Rzeszowie?
Rzeszów to jedno z najszybciej rozwijających się miast Polski - sektor lotniczy (WSK PZL, Pratt & Whitney, Safran) zapewnia dobrze płatne miejsca pracy. Nowe inwestycje skupiają się na Drabiniance i Miłocinie. Rzeszów jest też hubem logistycznym dla pomocy Ukrainie, co zwiększyło popyt na mieszkania.
Pojęcia, które warto rozumieć przed kupnem
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań w Rzeszowie
1Ile kosztuje m² mieszkania w Rzeszowie?
2Ile kosztuje m² nowego mieszkania od dewelopera w Rzeszowie?
3Ile wynosi rata kredytu na 50 m² w Rzeszowie?
4Ile wkładu własnego potrzebuję, kupując w Rzeszowie?
5Rynek pierwotny czy wtórny w Rzeszowie?
6Czy ceny w Rzeszowie będą rosły?
7Ile trzeba zarabiać na kredyt na mieszkanie w Rzeszowie?
Wyniki kalkulatora mają charakter informacyjny i edukacyjny. Nie stanowią porady finansowej ani kredytowej w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o doradztwie kredytowym. Ostateczne warunki kredytu, zdolność kredytową i ofertę ustala bank indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.