Ceny mieszkań Gdynia: 12 397 zł/m² według aktów notarialnych (II kw. 2026)
12 397 zł/m² to mediana ceny z 856 aktów notarialnych sprzedaży mieszkań w Gdyni w II kw. 2026 (Rejestr Cen Nieruchomości, rynek pierwotny i wtórny łącznie). Według GUS mediana na rynku pierwotnym wyniosła 12 985 zł/m², a na wtórnym 11 792 zł/m² w II kw. 2026; rok do roku ceny na rynku pierwotnym wzrosły o 7,4%. Przy cenie z rynku pierwotnego na mieszkanie 50 m² potrzebujesz kredytu ok. 519 400 zł i dochodu netto min. 8 233 zł/mies. przy WIBOR 3M (trzymiesięczna stopa międzybankowa) 3,90% + marża 1,93%.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Gdyni przez ostatnie 2 lata?
Ceny mieszkań Gdynia - mediany kwartalne (zł/m²)
Licencja i cytowanie
Dane do pobrania udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Przy wykorzystaniu podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: GUS (RCiWN) i Rejestr Cen Nieruchomości (agregaty finwire.pl), opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/ceny-mieszkan/gdynia)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Jak zmieniały się ceny mieszkań w Gdyni od 2003 roku?
Średnia cena transakcyjna mieszkania z rynku wtórnego w Gdyni wyniosła 12 267 zł/m² w II kw. 2026, wobec 2136 zł/m² w I kw. 2003 (+474%). Na rynku pierwotnym średnia transakcyjna to 12 887 zł/m² w II kw. 2026 (+188% od III kw. 2006).
Od III kw. 2021 NBP liczy cenę z rynku pierwotnego w tym mieście jako średnią ważoną liczbą ludności dzielnic, więc kwartały przed i po zmianie nie są w pełni porównywalne.
Źródło: NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN, średnie ceny transakcyjne w zł/m², dane do II kw. 2026. NBP zbiera ceny od pośredników i deweloperów, dlatego średnie różnią się od median GUS i aktów notarialnych wyżej na tej stronie.
Ceny mieszkań Gdynia według NBP BaRN - średnie kwartalne (zł/m²)
Licencja i cytowanie
Opracowanie finwire.pl udostępniamy na licencji CC BY 4.0. Dane pierwotne publikuje NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN - ich ponowne wykorzystanie określają warunki źródła. Podaj źródło danych i finwire.pl jako autora opracowania, np.:
Źródło: NBP, Baza cen nieruchomości mieszkaniowych BaRN, opracowanie finwire.pl (https://finwire.pl/ceny-mieszkan/gdynia)
CSV ma separator średnik i przecinek dziesiętny (Excel w polskiej wersji), XLSX zawiera liczby gotowe do obliczeń i arkusz z opisem źródła. Dostęp programistyczny: API i serwer MCP finwire.pl.
Ile naprawdę płaci się za m² w Gdyni? Ceny transakcyjne
12 397 zł za m² to mediana ceny z 856 aktów notarialnych sprzedaży mieszkań w Gdyni w II kw. 2026 (Rejestr Cen Nieruchomości). Środkowa połowa transakcji mieściła się w przedziale od 10 680 do 15 156 zł/m². Rok wcześniej mediana wynosiła 11 706 zł/m², czyli wzrost o 5,9%.
z 856 aktów notarialnych · środkowa połowa transakcji 10 680-15 156 zł/m²
+5,9% r/rJak bardzo różnią się ceny między transakcjami?
Pasek pokazuje przedział cen środkowej połowy transakcji, kreska - medianę. II kw. 2026.
Jak zmieniała się mediana ceny m² kwartał po kwartale?
Tys. zł za m². Wykres obejmuje pełne kwartały z co najmniej 5 transakcjami; przerwa w linii oznacza brak danych w rejestrze.
Ile kosztuje m² w zależności od metrażu?
Dane za IV kw. 2025, III kw. 2026, IV kw. 2026 są jeszcze niepełne - starostwa wprowadzają akty do rejestru z opóźnieniem, dlatego te kwartały nie wchodzą do mediany ani trendu. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK, geoportal.gov.pl, oraz rejestry prowadzone przez miasta) - ceny z aktów notarialnych, dane od 2015 r., akty do 16 października 2026. Mediany dotyczą wyłącznie grup co najmniej 5 transakcji.
Które osiedla w Gdyni są najdroższe?
23 251 zł/m² to mediana ceny metra na osiedlu Kolibki, najdroższej części miasta w Gdyni w aktach notarialnych z okresu III kw. 2025 - II kw. 2026. Najtaniej jest na osiedlu Pogórze (8912 zł/m²), czyli o 160,9% mniej niż w najdroższej. Mediana całego miasta: 12 011 zł/m².
- 1. Kolibki 23 251 zł/m² +4,9%
- 2. Bernadowo 18 438 zł/m² -7,5%
- 3. Śródmieście 17 308 zł/m² +0,5%
- 4. Orłowo 16 715 zł/m² -4,6%
- 5. Mały Kack 14 962 zł/m² +12,6%
- 6. Redłowo 14 944 zł/m² -6,1%
- 7. Kamienna Góra 14 141 zł/m² -5,7%
- 8. Wzgórze Świętego Maksymiliana 13 676 zł/m² +0,7%
- 9. Grabówek 13 366 zł/m² +4,1%
- 10. Witomino 13 167 zł/m² +1%
- 11. Działki Leśne 12 292 zł/m² +1,9%
- 12. Wielki Kack 12 210 zł/m² -4,4%
Pozostałe osiedla (15)
- 13. Wiczlino 12 050 zł/m² +18,9%
- 14. Pustki Cisowskie 12 014 zł/m² +20,2%
- 15. Kacze Buki 11 796 zł/m² +13,9%
- 16. Witomino-Radiostacja 11 072 zł/m² +6,1%
- 17. Witomino-Leśniczówka 11 060 zł/m² +5,2%
- 18. Karwiny 11 019 zł/m² -7,7%
- 19. Obłuże 10 616 zł/m² +5%
- 20. Dąbrowa 10 500 zł/m² +7,1%
- 21. Zielenisz 10 396 zł/m² +6,2%
- 22. Leszczynki 10 383 zł/m² -5%
- 23. Chylonia 10 105 zł/m² +2,3%
- 24. Cisowa 9924 zł/m² -7,1%
- 25. Oksywie 9902 zł/m² +3,5%
- 26. Stare Obłuże 9500 zł/m² +3,8%
- 27. Pogórze 8912 zł/m² +0,6%
Mediana ceny za m² z aktów notarialnych, III kw. 2025 - II kw. 2026; zmiana wobec poprzednich 12 miesięcy. Obszary osiedli są przybliżone - według najbliższego punktu nazwy w Państwowym Rejestrze Nazw Geograficznych. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości.
Jakie mieszkania sprzedano ostatnio w Gdyni i za ile?
33 003 transakcje mieszkaniami w Gdyni odnotował Rejestr Cen Nieruchomości. Najnowszy akt z 16 października 2026: adm. J. Unruga 32/3, 24,6 m² za 205 000 zł, czyli 8333 zł za m².
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK), akty do 16 października 2026. Ceny z aktów notarialnych sprzedaży lokali mieszkalnych.
Ile kosztują działki budowlane i domy w promieniu 20 km od miasta?
310 zł za m² to mediana ceny działki budowlanej w promieniu 20 km od centrum miasta (342 transakcje od 3 listopada 2025). Dom z działką kosztował w medianie 1 125 000 zł. Ceny pochodzą z aktów notarialnych, nie z ogłoszeń.
Pojedyncze transakcje w okolicy: mapa cen działek , mapa cen domów
Mediany z aktów notarialnych w promieniu 20 km od centrum miasta, od 3 listopada 2025. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości.
Ile kosztuje nowe mieszkanie od dewelopera w Gdyni?
13 450 zł/m² to mediana ceny ofertowej 1361 mieszkań w 34 inwestycjach 29 deweloperów w Gdyni według cenników publikowanych w dane.gov.pl (tydzień od 2 listopada 2026). Połowa ofert mieści się między 11 971 a 16 100 zł/m².
Ile kosztuje metr kwadratowy małego, a ile dużego mieszkania?
13 800 zł/m² wynosi mediana dla segmentu do 40 m², a 19 402 zł/m² dla segmentu powyżej 80 m². Pasek obejmuje środkową połowę ofert, kreska oznacza medianę.
- do 40 m²282 oferty13 800 zł/m²13 500-15 175
- 40-60 m²640 ofert13 186 zł/m²12 199-15 148
- 60-80 m²317 ofert12 263 zł/m²11 234-15 726
- powyżej 80 m²122 oferty19 402 zł/m²12 196-25 036
Jak zmienia się mediana ceny ofertowej tydzień do tygodnia?
6 tygodni cenników od 28 września 2026. Linia przerywana to granice środkowej połowy ofert.
O ile cena z cennika różni się od ceny z aktu notarialnego w Gdyni?
+3,6% wynosi różnica między medianą ceny ofertowej deweloperów (13 450 zł/m²) a medianą ceny z 319 aktów notarialnych na rynku pierwotnym w II kw. 2026 (12 971 zł/m², Rejestr Cen Nieruchomości). Cenniki są bieżące, a akty dotyczą mieszkań sprzedanych wcześniej, często jeszcze przed oddaniem budynku, więc część różnicy to wzrost cen w czasie, a nie tylko rabat.
cena ofertowa (mediana cenników)cena transakcyjna (mediana aktów, II kw. 2026)
Uwzględnione są przedziały metrażu z co najmniej 5 transakcjami oraz 5 ofertami w 3 inwestycjach. Źródła: Rejestr Cen Nieruchomości (GUGiK, geoportal.gov.pl, oraz rejestry prowadzone przez miasta) - ceny z aktów notarialnych; cenniki deweloperów z dane.gov.pl. Kwartały, za które powiaty wciąż uzupełniają akty notarialne, nie są brane pod uwagę.
Gdzie są tańsze, a gdzie droższe inwestycje w Gdyni?
11 971 i 16 100 zł/m² to progi kolorów pinezek: zielone oznaczają inwestycje tańsze od typowych ofert w mieście, pomarańczowe - droższe. Po kliknięciu pinezki zobaczysz lokale, historię cen i ratę kredytu.
Źródło: dane.gov.pl - ceny ofertowe deweloperów (ustawa z 21 maja 2025 r., Dz.U. 2025 poz. 758). Cena ofertowa to cena z cennika dewelopera, a nie cena zapłacona w akcie notarialnym.
Co się buduje w Gdyni?
231 inwestycji w budowie, 27 zatwierdzonych w planach, 25 inwestycji miejskich - tyle obiektów w Gdyni jest na mapie inwestycji. Przy każdym pozwolenie na budowę z rejestru GUNB, ceny metra z cenników i aktów notarialnych albo etap prac miasta.
- W budowie Foresteria
- W budowie M&Z - Rozbiórka budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną
- W budowie Allcon Osiedla 2 - Budynek usługowy w osiedlu Nowa Dąbrowa
- W budowie Orłowo Square
- W budowie Grupa Zarządzająca Pomarania - Budynek usługowo-mieszkalny wielorodzinny z dwupoziomowym…
- W budowie Alvarium
- W budowie R3D3 - Budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego dwulokalowego…
- W budowie Waterhall
- W budowie Rozbudowa Sądu Rejonowego
Za ile możesz kupić mieszkanie w Gdyni? Kalkulator kredytu
Sprawdź swoją zdolność kredytową dokładniej w Decyzjomacie Hipotecznym - uwzględnia Twoje dochody, zobowiązania i stress test WIBOR wg Rekomendacji S KNF.
Ile musisz zarabiać na kredyt na mieszkanie w Gdyni?
| Metraż | Cena (pierwotny) | Kredyt (80% LTV) | Rata (25 lat) | Min. dochód netto |
|---|---|---|---|---|
| 30 m² | 389 550 zł | 311 640 zł | 1 976 zł | 4 940 zł |
| 40 m² | 519 400 zł | 415 520 zł | 2 634 zł | 6 585 zł |
| 50 m² | 649 250 zł | 519 400 zł | 3 293 zł | 8 233 zł |
| 60 m² | 779 100 zł | 623 280 zł | 3 951 zł | 9 878 zł |
| 70 m² | 908 950 zł | 727 160 zł | 4 610 zł | 11 525 zł |
| 80 m² | 1 038 800 zł | 831 040 zł | 5 268 zł | 13 170 zł |
DSTI (Debt Service to Income) - wskaźnik obciążenia dochodu ratą, limit banków: 40-50% (Rekomendacja S KNF). Oblicz swoją zdolność kredytową w kalkulatorze zdolności kredytowej.
Kiedy warto kupić mieszkanie w Gdyni?
Gdynia funkcjonuje jako część Trójmiasta i oferuje wyższy standard życia niż Gdańsk przy podobnych cenach. Śródmieście i Kamienna Góra są najdroższymi dzielnicami (widok na morze). Rynek wtórny dominuje w Chyloni i Cisowej. Dobra komunikacja SKM z Gdańskiem i Sopotem sprawia, że granice między miastami są płynne dla kupujących.
Pojęcia, które warto rozumieć przed kupnem
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań w Gdyni
1Ile kosztuje m² mieszkania w Gdyni?
2Ile kosztuje m² nowego mieszkania od dewelopera w Gdyni?
3Ile wynosi rata kredytu na 50 m² w Gdyni?
4Ile wkładu własnego potrzebuję, kupując w Gdyni?
5Rynek pierwotny czy wtórny w Gdyni?
6Czy ceny w Gdyni będą rosły?
7Ile trzeba zarabiać na kredyt na mieszkanie w Gdyni?
Wyniki kalkulatora mają charakter informacyjny i edukacyjny. Nie stanowią porady finansowej ani kredytowej w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o doradztwie kredytowym. Ostateczne warunki kredytu, zdolność kredytową i ofertę ustala bank indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.